Ознака: влез

Русија забрани влез за 963 Американци, меѓу кои Бајден, Блинкен и...

Русија соопшти дека им забранила влез во земјата на 963 американски државјани, меѓу кои и претседателот Џо Бајден, државниот секретар Ентони Блинкен и шефот...

Од следната година во промет само еврото

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ очекува граѓаните и економијата да имаат корист од влегувањето во европската монетарна унија Хрватска цврсто на патот за влез во еврозоната Хрватска...

Шведска и Финска во неколку чекори за влез во НАТО

Со пристапувањето во НАТО, Финска и Шведска ќе го напуштат долгогодишниот став дека мирот најдобро се одржува ако не се избираат страни јавно, според...

Грција го укинува европскиот сертификат за влез во државата

Грција привремено го укинува задолжителниот европски сертификат за вакцинација, прележан ковид-19 или негативен тест за влез во земјата, јави дописничката на МИА од Атина. Од...

Нови протоколи за влез во Холандија и Грција

Министерството за здравство во Холандија ја класифицираше Македонија како „зона со многу висок ризик“, значи едно ниво повисоко од досегашното, соопштија од Министерството за...

Задолжителен негативен тест за влез во Грција – мерката продолжена до...

Одлуката за задолжителен негативен ПЦР или рапид-тест за влез во Грција, и за вакцинираните и за невакцинираните и за оние кои прележале Ковид-19, воведена...

Заострени мерките за влез во државата

Црна Гора Заострени се условите за влез во Црна Гора за странските државјани поради епидемиската состојба, а во секој случај е задолжително ПЦР-тестот да...

МНР: Заострени мерки за влез во Црна Гора

Врз основа на влошената епидемиолошка состојба во Црна Гора, црногорските власти ги заострија мерките за спречување на ширењето на коронавирусот, информира македонското министерство за...

Од денеска задолжителен негативен тест за влез во Грција

Утрово стапи во сила новата мерка во Грција, според која, за влез во земјата задолжителен е негативен резултат од ПЦР направен 72 часа пред патувањето...

Промени во правилата за патување во Грција – четири опции за...

Предусловите за патување во Грција се продолжени за уште една седмица, а единствената промена се однесува на оние кои прележале ковид-19 и потврдата повеќе...