10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 16:51

Ознака: влезници

Во август нова лотарија за влезници за ЛОИ

Организаторите на ЛОИ 2020 во Токио ќе организираат дополнителна лотарија за влезници во август, главно за тие апликанти што не добиле ниту една влезница...

Почна продажбата на влезниците за ОИ во Токио

Продажбата на првиот пакет влезници за Олимписките игри (ОИ) 2020 во Токио веќе започна, а за јапонските државјани е организирана и државна лотарија за...

Голден стејт продава влезници и за поттрибинскиот простор

Тимот игра 300 меча пред полна сала, а на листата на чекање за сезонски билет има 44 илјади симпатизери, па „воините“ во продажба пуштаат...

Почна пријавувањето за влезници за ЕП 2020

УЕФА почна со активности за продажба на билети за фудбалското ЕП 2020. На интернет-страницата на УЕФА е отворен дел за регистрација, во кој идните...

Влезниците за натпреварот меѓу Македонија и Романија се пуштени во продажба

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ракометна репрезентација на десетти јуни...