Ознака: Влатко Стефановски

„Овој момент“ – видеоприказна на Горан Папаз и на Влатко...

Саксофонистот Горан Папаз објави нов видеозапис насловен „Овој момент“, каде што гостува и легендарниот Влатко Стефановски. - Не можам да опишам со зборови колку ми...

Штипски гитаристи од 7 до 77 му испратија музичка роденденска честитка...

Педесетина штипски гитаристи и фанови на Влатко Стефановски на возраст од 7 до 77 години вчера се собраа во Домот на културата „Ацо Шопов“...

Колекција од најголемите хитови на Влатко Стефановски на „Кроација рекордс“

Пресек на исклучително успешната соло-кариера на еден од најголемите гитаристи на нашите простори веќе е достапен на „Greatest hits collection“, во издание на „Кроација...

Најголемо дискографско признание за Влатко Стефановски во Хрватска

Најголемото дискографско признание во Хрватска, за исклучителни дискографски достигнувања во музиката, „Мултиплатиниум авард“ на Хрватското дискографско здружение, му беше врачено на Влатко Стефановски, македонскиот...

„Танец“ и Влатко Стефановски ќе ги отворат годинешните „Есенски музички свечености“

Отворањето на 22. издание на манифестацијата „Есенски музички свечености“ 2021 ќе биде на 5 ноември (петок) со концертот на националниот ансамбл „Танец“ и Влатко...

Концерт на „Танец“ и Влатко Стефановски на 5 ноември во НОБ

Во рамките на манифестацијата „Есенски музички свечености 2021“, на 5 ноември, во НОБ, ќе се одржи концертниот спектакл насловен „Танец и Влатко“, со почеток...

Влатко Стефановски во Охрид приреди музичко патување низ времето

Природен, шармантен, спонтан, ама и прецизен во изведбата е она што го одбележа синоќешниот настап на македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски, кој одржа...

Влатко Стефановски Трио со концерт на Антички театар во Охрид

По успешната минитурнеја на Триото на Влатко Стефановски во Хрватска и Словенија, и македонската публика ќе ја има можноста да ужива во звуците на...

Влатко Стефановски на регионална турнеја

Најзначајниот македонски музичар и голема регионална ѕвезда Влатко Стефановски тргнува на регионална турнеја. На големо задоволство од страна на публиката од целиот регион, Влатко...

„Тафталиџе шафл“ е албум со среќна музика за време на пандемија

Новиот албум на Влатко Стефановски беше претставен во „Литература.мк суперстор“. Станува збор за весело и романтично музичко издание со девет нумери. Учествуваат и Никола...