Ознака: Влатко Лозаноски

Концерт на Влатко Лозаноски на Китино кале

Некогаш култното место за граѓаните на Кичево, каде што настапувале речиси сите пејачи од земјава, но и од регионот, Китино кале, вечерва повторно ќе...

Влатко Лозаноски в сабота со концерт на Китино Кале

Некогаш култното место за граѓаните на Кичево, каде настапувале речиси сите пејачи од поранешна Југославија, Китиното Кале, в сабота повторно ќе биде музички епицентар...

Лозано: Ова е вистинско време за мојот прв голем концерт!

Утревечер на сите песни ќе пееме со публиката во еден глас. Секоја е посебна и има свој шмек, но би ги издвоил „Сонце не...

Да наполниш сала од 8.000 места – речиси невозможна мисија

Организирањето големи концерти бара многу енергија, голема организација и е речиси невозможно без некој голем покровител Кога гледаме како музичките ѕвезди и ѕвездички од регионот...

По „Километри“, Лозано со „Јако, јако“ го најавува третиот албум

Спотот за песната „Километри“ само за два месеци имa 1.300.000 прегледи на Јутјуб, што значи дека нашинците низ светот ја прифатија, бидејќи ги потсетува...