Ознака: Влатко Андоновски

Андоновски со САД освои бронза на олимпискиот турнир

Женската фудбалска репрезентација на САД, која како селектор ја предводи Македонецот Влатко Андоновски, го освои бронзениот медал на олимпискиот турнир во Токио. САД, во спектакуларен...

Андоновски со САД ќе атакува на олимписко злато во Токио

Американките, кои имаат четири злата од ЛОИ, во Рио 2016 година беа елиминирани од Шведска во четврт-финалето Женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот и четирикратен...

Втор меч, втора победа на Андоновски на клупата на САД

Американките убедливо ја совладаа Костарика со 6-0, во тест-меч во Џексонвил Женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот светски првак, чиј селектор од неодамна е Македонецот...

Андоновски дебитираше со победа како селектор на САД

САД ја совладаа Шведска со 3-2, а Андоновски изјави дека првата победа на кормилото на САД за него била „восхитувачка“ Фудбалерките на САД, актуелните светски...

Андоновски дебитира, Американките победија

Македонецот Влатко Андоновски со победа ја почна кариерата како селектор на женската фудбалска репрезентација на САД. Под негово водство актуелните светски шампионки, во пријателски...

Андоновски денеска ќе дебитира како селектор на САД

Влатко Андоновски денеска на пријателскиот натпревар против Шведска во Колумбус, Охајо ќе дебитира како селектор на женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот светски првак....

Чест и голема обврска е да се предводат светски шампионки

РАЗГОВОР СО ВЛАТКО АНДОНОВСКИ, СЕЛЕКТОР НА САД Очекувањата се големи, тоа никој не требаше да ми го нагласи, а тоа е да се игра на...

Влатко Андоновски – совршен избор за селектор на САД

Не можам да замислам посовршена комбинација од овој тренер, за овој тим, во овој момент, рече претседателот на Американската фудбалска федерација, Карлос Кордеиро, на...

Андоновски на клупата на светските шампионки, фудбалерките на САД

Во Њујорк, Македонецот Влатко Андоновски денеска треба официјално да биде назначен за нов селектор на женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот и четирикратен светски...

Светските шампионки во фудбал ќе ги предводи Македонецот Андоновски

Македонецот Влатко Андоновски (42), тренерот на НВСЛ тимот Рејн ФЦ ќе биде новиот селектор на светските шампиони во фудбал, женската репрезентација на САД. На...