29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 23:27

Ознака: влажни коловози

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози со остатоци од кашест снег

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на планинските премини. На целата територија на државата врне снег...

Сообраќајот во земјата се одвива непречено, возачите да внимаваат на влажните...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од таму ги потсетуваат возачите дека од...

Сообраќајот на патиштата по влажни коловози

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови по претежно влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

 Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег. Поради ниските температури, на некои места е можна појава...

Укинати забраните на патиштата, сообраќајот по влажни коловози

Укинати се сите забрани и ограничувања на патиштата што беа предизвикани од снежните врнежи и сообраќајот е нормализиран на сите патни правци. Врнежите од...

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од Автомото сојузот на Македонија. На патните правци надвор од градските средини и нтензитетот на...