10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 13:19

Ознака: владо мисајловски

Мисајловски: Време е и Македонија да има документ со црвени линии

Да немаше идентитетски барања за повторно редефинирање на македонскиот народен идентитет и јазик немаше ниту да има блокада од страна на Бугарија, изјави Владо...

Мисајловски: Македонскиот идентитет, јазик и историја се поважни од сѐ

Македонскиот идентитет, јазик и историја се поважни од сѐ, Заев веднаш да покаже каков е тој патоказ и дали повторно тргува со судбината на...

Мисајловски: Владејачкото мнозинство на сила сака да го протне законот за...

На денешната собраниска седница за законот за учебници, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, посочи дека владејачкото мнозинство манипулира и го злоупотребува европското знаменце. Не...

Мисајловски: Маричиќ не може да спречи да се употребуваат зборовите македонски...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски за време на денешната посета на Куманово се осврна на дописот од Бојан Маричиќ за да не се употребува...

Мисајловски: Никој не знае на кој начин учениците ќе следат настава

Никој во Македонија не знае на кој начин учениците ќе следат настава, а мајки протестираат затоа што мора се вратат на работа, а нема...

Мисајловски: Денес, мафијата добива влада, сè што говореа во кампања е...

Ова е денот кога почнува мафијата да добива нова влада и мафијата да добива нова држава - рече Владо Мисајловски во својот прв говор...

Мисајловски: Потребна е обнова

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2, денеска го посети Куманово и населените места пред сè да ја претстави програмата...

Мисајловски тврди дека семејната продавница била цел на експлозивна направа

Врз продавницата на неговото семејство ноќеска е фрлена експлозивна направа како што тврди потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, кој информираше за инцидентот преку неговата...

Мисајловски: Изборите сега се лудост

Денес Македонија го живее црниот понеделник, што значи огромна бројка на новозаразени луѓе со ковид-19, и луѓе кои ги загубија своите животи. Во ваква...

Мисајловски: На малите бизниси им е потребна брза финансиска инекција

Државата мора под итно со финансиски инјекции да им помогне на сите компании, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Тој кажа дека владините мерки се...