-0.3 C
Skopje
25.2.2020 - 3:58

Ознака: Владо Бучковски

Застаре делото на Бучковски во предметот „Тенковски делови“

За експремиерот Владо Бучковски и за уште тројца обвинети застаре делото во предметот „Тенковски делови“. Коалицијата Сите за правично судење, која го мониторираше случајот,...

Богоевски не сведочеше за „Маџар телеком“, одбраната бара да биде повикан...

Ексразузнавачот Слободан Богоевски, кој денеска требаше да сведочи за случаjот „Маџар телеком“, не дојде на рочиштето во Кривичниот суд. Тој го известил судот дека...