7.8 C
Skopje
6.12.2021 - 22:05

Ознака: Владимир Тодоровиќ

Тодоровиќ денес ќе сведочи во случајот „Рекет“

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ, е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот во предметот „Рекет“, Бојан Јовановски.  На последното рочиште сведочеше адвокатот...

Отфрлена пријавата против Тодоровиќ и Јанакиески за злоупотреби со државно земјиште

Основното јавно обвинителство Скопје донесе решение со кое се отфрла кривичната пријава поднесена против поранешниот градоначелник на Центар, Владимир Тодоровиќ како и ексминистерот за...