-1.6 C
Skopje
16.11.2018 - 4:49

Ознака: владимир путин

Путин: Односите со САД се во тешка состојба, но барем подобро...

Рускиот претседател Владимир Путин оцени денеска во Хелсинки дека односите на Русија со САД се во „тешка состојба“, но се надева дека двете страни...

Заврши средбата Путин – Трамп

По два часа и 10 минути заврши средбата помеѓу рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп. На средбата присуствуваа само преведувачите, што наводно...

Русија се надева на постепено нормализирање на односите со САД по...

Од кабинетот на рускиот претседател Владимир Путин велат дека тој се надева на постепено нормализирање на односите меѓу САД и Русија, по самитот во...

„Телеграф“: НАТО стравува дека Самитот Трамп-Путин може да има влијание врз...

НАТО стравува дека средбата меѓу претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, предвидена за по завршувањето на Самитот на Алијансата закажан...

Путин телефонски разговарал со селекторот пред и по дуелот со Шпанија

Претседателот на Русија, Владимир Путин на рускиот национален тим ја честиташе победата над Шпанија во натпреварот од осминафиналето Светското првенство (1:1, 4:3 на пенали). Шефот...

Договорен е „главниот меѓународен настан летово“

Сирија, Украина, договорите за контрола на оружјето, наводното руско мешање и можноста Русија да се врати во Г8 се само некои од прашањата за...

Трамп: Средбата со Путин најверојатно ќе биде во Хелсинки

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека средбата со рускиот колега Владимир Путин најверојатно ќе се одржи во главниот град на Финска, Хелсинки. Тој...

Договорена средба Путин – Трамп

Москва и Вашингтон постигнаа договор за одржување на средба помеѓу Владимир Путин и Доналд Трамп, изјави помошникот на рускито претседател Јуруиј Ушков. Неговата изјава уследи...

Хелсинки можно место за средба на Трамп со Путин

Главниот град на Финска, Хелсинки е можна локација за средбата на претседателот на САД и на Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, изјави неименуван...

Путин: Борбата против тероризмот е приоритет на Шангајската организација

Рускиот претседател Владимир Путин на Самитот на Шангајската организација за соработка порача дека антитерористичките напори се приоритет на Организацијата. На обраќањето на Самитот, во кинескиот...