Ознака: владимир путин

Путин го потпиша законот со кој може да биде на власт...

Рускиот претседател, Владимир Путин, денес потпиша закон со кој теоретски може да остане на власт до 2036 година. Според претходниот Устав, 68-годишниот Путин, кој е...

Путин може повторно да се кандидира за претседател на Русија

На денешниот состанок на Советот на Руската Федерација, односно на горниот дом на парламентот, е усвоен законот со кој се дозволува рускиот претседател Владимир...

Меркел и Макрон разговараа со Путин за набавка на руската вакцина

Германската канцеларка, Ангела Меркел, францускиот претседател, Емануел Макрон и рускиот претседател Владимир Путин разговараа за руската вакцина против коронавирус „спутник 5“, објави германската новинска...

Песков: Путин во најдобри односи беше со Берлускони и Шредер

Путин најблиски односи оджувал со поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони и поранешниот германски канцелар, Герхард Шредер, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. - Владимир Путин...

„Американскиот пациент“ му помогна на „дедото во бункерот“ во нивната пропагандна...

Најголемиот удар врз имиџот на рускиот претседател Владимир Путин не беше коментарот на неговиот американски колега Џо Бајден во кој беше наречен „убиец“, туку...

Путин: Кога ќе се развијат антителата ќе имам повеќе патувања и...

Рускиот претседател, Владимир Путин, првпат се обрати до јавноста по приемот на вакцината против коронавирус. Путин рече дека, кога ќе му се формираат антитела, тој...

Песков: Путин се чувствува добро, нема несакани ефекти по вакцинирањето

Рускиот претседател Владимир Путин не чувствува никакви несакани ефекти откако е вакциниран со првата доза вакцина против ковид-19, изјави пред новинарите портпаролот на Кремљ,...

Донесен е закон што на Путин му овозможува нов претседателски мандат

Руската државна дума на пленарна седница го усвои законот со кој меѓу другото му дава право на сегашниот лидер на Русија, Владимир Путин, повторно...

Зошто Путин чекаше досега за да се вакцинира против ковид-19?

Зошто беше потребно толку долго време за Владимир Путин да се вакцинира против коронавирусот, и покрај тоа што ја промовираше ефикасноста на руската вакцина...

Путин ја прими првата доза од вакцината против ковид-19

Рускиот претседател, Владимир Путин, ја прими првата доза на вакцината против коронавирусот. - Путин беше вакциниран. Се чувствува добро. Утре е ден полн со обврски...