6 C
Skopje
21.11.2018 - 17:35

Ознака: владимир путин

Путин се сретна со италијанскиот премиер 

Рускиот претседател Владимир Путин вчера се сретна со италијанскиот премиер Џузепе Конте со кого се заложија за јакнење на економските врски и покрај санкциите...

Путин: Ако САД се повлечат Русија ќе одговори со иста мерка

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека ако САД одлучат да се повлечат од Договорот за нуклеарните сили од среден дострел, Русија ќе мора...

Тројца млади Руси осудени од 10 до 15 дена затвор поради...

Тројца млади Руси беа осудени во Санкт Петербург од 10 до 15 дена затвор поради учество во вчерашните протести против претседателот Владимир Путин на...

Меркел и Макрон уживаат најголема доверба во светот

Луѓето во светот најмногу доверба имаат во германската канцеларка Ангела Меркел, а во рускиот претседател Владимир Путин имаат повеќе доверба отколку во неговиот американски...

Вучиќ во Москва на разговори со Путин, во фокусот ситуацијата во...

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе разговара во Москва со претседателот на Русија Владимир Путин, и според него тоа е еден од најзначајните состаноци...

Путин и Вучиќ ќе разговараат за тензиите на Балканот

Рускиот претседател Владимир Путин утре во Москва ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ, при што ќе се разговара за соработката меѓу двете...

Нетанјаху: Испораката на С-300 на неодговорната Сирија е опасна за регионот

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача денеска на рускиот претседател Владимир Путин дека снабдувањето на „неодговорни играчи“ со напредни оружени системи ќе ја зголеми...

Путин и Вучиќ ќе се сретнат во Москва во октомври

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека планираната средба со рускиот претседател Владимир Путин ќе се одржи на почетокот на октомври во Москва. Двете држави подолго...

Путин: Проблемот со мигрантите треба да се реши по политички пат

Рускиот претседател Владимир Путин оцени дека мигрантскиот бран што е насочен кон Европа нема да запре и дека се работи за политички проблем кој...

Орбан на разговори за политиката и енергетиката со Путин

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска во Москва и се заблагодари на Русија за добриот развој на билатералните односи и рече дека Унгарија секако е...