22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 16:35

Ознака: Владимир Георгиевски

Георгиевски: Очекувам напредок во сите репрезентативни категории

Кадетското ЕП во Скопје претставува нов голем предизвик за успешен настап на оваа репрезентацијата, која сметам дека има сили да го оствари, вели генералниот...

Владимир Георгиевски сѐ уште ги импресионира своите ученици

Сликите не се само декор, туку суштина, потсети меѓу другото на зборовите на починатиот сликар и професор, неговиот ученик, уметникот Никола Пијанманов Изложбата „Учителот и...