Ознака: вкупно заразени и починати случаи

Нови 528 заболени со ковид-19, починале 13 луѓе

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.323 тестирања, а регистрирани се 528...

Вкупно 257 случаи на коронавирус во Македонија, досега починаа 6 лица

Досега во земјава се регистрирани 257 случаи на коронавирус, откако денеска беше соопштено за нови 16 лица кои се позитивни на Ковид-19. На Клиниката за...