17.9 C
Skopje
22.7.2019 - 3:00

Ознака: витез

Роберт Јанкулоски доби француски орден витез

Фотографот Роберт Јанкулоски, долгогодишниот партнер во соработката помеѓу Нормандија и Македонија, деновиве беше одликуван со орденот витез во областа на уметноста и книжевноста, а...

Британскиот крал на видеоигрите живее како средновековен витез

Трубите се слушаат додека Џејсон Кингсли галопира на неговиот коњ низ зелените предели на Оксфордшир во Велика Британија. Тој е вешт во мечување и...

Ринго Стар стана витез

Тапанарот на легендарните „Битлси“, Ринго Стар, денеска беше прогласен за витез во Бакингамската палата, а по церемонијата славниот музичар се пошегува со новинарите велејќи...