22.8 C
Skopje
19.6.2021 - 22:52

Ознака: „Витези на старата република“

Играта „Витези на старата република“ можеби ќе добие филм

Фановите на видеоиграта „Витези на старата република“ посакуваат филм уште откога излезе оваа видеоигра во 2003 година. Многумина веруваат дека креаторите на играта на...