Ознака: висок пласман

Висок пласман за Димковски во Параќин

По девет кола тој освои 6,5 поени, со што го освои осмото место, а својот играчки рејтинг го зголеми за нови 22,2 рејтинг-поени Мајсторскиот кандидат...

Гостување во Виена за останување во трката за висок пласман

Австријците по двата пораза на првите два меча, дома од Полска и на гости од Израел, се непоразени на шест меча, а Македонија, пак,...