Ознака: „Висенте Калдерон“ ‘

Стадионот „Висенте Калдерон“ повеќе не постои

Деновиве привршува уривањето на стариот фудбалски стадион на Атлетико Мадрид, „Висенте Калдерон“, каде што клубот настапуваше 51 година, од 1966-та до 2017-та. Стадионот, кој...