Ознака: Висар Ганиу

Чаирскиот градоначалник позитивен на ковид-19

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен на ковид-19. - По извршениот тест вчера, сакам да ве информирам дека...

Градоначалникот на Чаир: Ризикот е голем, апелирам да ги почитувате мерките

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките, бидејќи ризикот е се уште голем. По информациите дека голем дел од новозаразените...