17.5 C
Skopje
16.7.2019 - 22:56

Ознака: Вирџинија

„Американскиот талибанец“ ослободен од затвор

Џон Вокер Линд, познат како „американскиот талибанец“, кој беше заробен за време на инвазијата на Авганистан пролетта 2001 година, денеска беше ослободен од федералниот...

Демократите во Вирџинија ги тресат расистички и секс скандали

Скандалите на демократите во Вирџинија поврзани со расизам продолжуваат откако уште двајца високи функционери на Комонвелтот се обвинети, едниот за омраза на црномурестото население,...

Над милион Американци бегаат од ураганот Флоренс

Властите во Вирџинија, Северна Каролина и во Јужна Каролина издадоа наредба за задолжителна евакуација на над милион граѓани од крајбрежните подрачја поради налетот на...