27.8 C
Skopje
17.9.2021 - 14:32

Ознака: вирус

Зошто вирусот ќе остане со нас до крајот на животот

Новите информации од истражувањата за коронавирусот укажуваат дека вирусното оптоварување кај делта-сојот е толку големо, што секој што не е вакциниран и не ја...

Кои се новите симптоми на ковид-19?

Најновите истражувања откриваат дека вакцините и мутациите го менуваат и опасниот вирус Дали симптомите можат да бидат вистинска слика за сомнеж дека некој е заразен...

Заев: Вирусот во овој бран е многу поопасен и многу побрзо...

Најновиот вирусен бран со новиот сој на вирусот, не се споредува со минатите бранови. Вирусот во овој бран е многу поопасен и многу побрзо...

Спреј за нос – нов тип вакцина против ковид-19?

Според пишувањата на голем број стручни медицински магазини, научниците во светот се блиску до револуционерно медицинско откритие, кое покрај класичната вакцина против коронавирусот во вид на...

Мицкоски: Заев користи што сум изолиран поради вирусот

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието, напиша...

И со вакцината, вирусот нема да си замине

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО Министерот за здравство Венко Филипче изминатата година беше најекспонираната личност во јавноста. Анкетите сѐ уште покажуваат дека тој е политичарот...

Се бара вакцина и за хакерскиот вирус

Сајбер-нападите за многу брзо време во светот, но и во Македонија, прераснаа во една од најголемите закани врз функционирањето на државите на различни нивоа...

Трамп веќе не претставува ризик за ширење на вирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп повеќе не е ризик за трансмисија на ковид-19 на други луѓе, потврди докторот во Белата куќа, Шон Конли. Тој веќе...

Трета светска војна

Добро, а каде ќе почне таа трета светска војна? Според тоа како изгледаат нештата на терен, војната ќе почне во Соединетите Американски Држави. Таму...

Смртноста од Алцхајмерова болест во подем поради опасниот вирус

Поради пандемијата на коронавирусот, починаа најмалку 15.000 Американци од Алцхајмерова болест и деменција во изминатите неколку месеци за разлика од претходно, истакнуваат американските здравствени...