Ознака: вируси

Прочистувачите за воздух се квалитетни само ако вршат замена на воздухот

Загадувањето на воздухот навистина загрижува и мерењата на амбиенталниот воздух веќе се над дозволеното. Општината Аеродром за да ги заштити децата набави прочистувачи за...

Македонија останува фаворит и покрај вирусите и повредите

Македонија вечерва (арена „Филип Втори“ 20.45 часот) го пречекува Лихтенштајн, во Лигата на нациите, против кого има одличен биланс во меѓусебните дуели, шест победи...

Европол: Кибер нападите со уценувачки вируси се почесто се дело на...

Кибер нападите со уценувачки вируси се повеќе се дело на држави, стои во годишниот извештај на Европол. Во тие кибар напади хакерите блокираат податоци и...