Ознака: Винтерленд

Блесна новогодишната елка и започна „Винтерленд 2020“

Куќичките од зимската населба се поставени, а блесна и новогодишна елка на градскиот плоштад. Со тоа и официјално започна и новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. „Винтерленд“...

Новогодишната магија ќе се спушти над плоштадот

Заклучно со утрешниот ден, Скопје треба да ги добие новогодишните светилки и елката на плоштадот. И годинава ќе има украсени куќички од веќе познатата...

Стејт департментот бара борба против корупцијата низ целиот свет

Американскиот Стејт департмент ги повикува сите земји во светот ефективно да ја имплементираат борбата против корупцијата и да ги почитуваат антикорупциските повелби на ОН. Меѓународниот...

Новогодишната елка ќе блесне во Винтерленд

Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ ќе блесне вечерва. Палењето на светилките на елката точно во 19 часот ќе го означат отворањето на новогодишната населба...

Утревечер ќе светне новогодишната елка на плоштадот „Македонија“

Со осветлување на Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ утревечер во 19 часот, ќе се отвори и Винтерленд – новогодишната населба што ќе придонесе...

Скопје идната недела ќе се украсува новогодишно, а се подготвува и...

Винтерленд, или зимска земја, е името на новогодишната населба што првпат ќе се појави во Скопје, а ќе биде составена од украсени куќички поставени...

Во Скопје ќе осамне новогодишна населба

Новогодишна населба на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе биде интересна за граѓаните...