10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:08

Ознака: виновници

Ангелов: Пожарите се шират со голема брзина, имаме сознанија дека некои...

Пожарите се шират со голема брзина, а имаме сознанија дека некои намерно се запалени, изјави директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. -...

Новите технологии се виновници за нашата нетрпеливост

Испитаниците тврдат дека ако по 14 минути од нарачката на храната таа сѐ уште не е сервирана на масата, трпеливоста на гостите е ставена...