26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 18:18

Ознака: виновен

Виновникот за сообраќајката кај Млечен доби две години затвор

Апелацискиот суд во Скопје ја преиначи пресудата за сообраќајната несреќа кај „Млечниот ресторан“ во Скопје што се случи во октомври 2018 и во која...

Истрагата покажа дека пилотот е виновен за несреќата во која загина...

Официјалната истрага за падот на хеликоптерот во која беа Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум лица, е завршена и утврдено е дека виновникот...

Вработен во УБК призна злоупотреба на службената каса во тајната полиција

Во кривичниот суд во Скопје утрово почна судењето против четворица вработени во УБК за злоупотреби со специјалната каса. - Обвинетите ги уништиле евиденциите за потрошени...

Ел Чапо е прогласен за виновен

Озлогласениот мексикански нарко-бос Хоакин Гусман (61), познат како „Ел Чапо“, денеска од страна на американски суд е прогласен за виновен поради организирање шверц на...