31.3 C
Skopje
15.6.2019 - 18:38

Ознака: вина

Боинг призна одговорност за авионските несреќи

Компанијата Боинг призна дека грешката во нејзиниот софтвер МЦАС ги предизвика двете неодамнешни авионски несреќи на Боинг 737 Макс 8. -Нам, во Боинг, ни е...

Битолскиот полицаец ја призна вината за свирепото убиство на својот сограѓанин

Во прилепскиот Основен суд денеска почна и брзо заврши судскиот рпоцес против битолскиот полицаец, 25-годишниот Енвер Тоска кој на свиреп начин го уби својот...

Американскиот џет-сет пиеше македонско вино во Њујорк

Македонски вина се служеа на хуманитарниот настан што се одржа  минатата недела во Њујорк во организација на познатата модна дизајнерка Дона Каран и Фондацијата...

Манафорт призна вина по две точки од обвинението

Поранешниот шеф на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп - Пол Манафорт, ја призна вината по две точки од обвиненијата во истрагата на сепцијалниот...

Вината на „Стоби“ се закитија со две златни медали на интернационалниот...

Две вина на винаријата „Стоби“, „Ркацители“ од бербата 2017 и „Веритас“ од бербата 2015 освоија највисоки признанија на интернационалниот натпревар „Вино Љубљана 2018“ кој...

Најквалитетните вина на „Стоби“ во Москва

На рускиот пазар, како и на сите други пазари каде што се присутни, нудат производи со издржан квалитет, кои се соодветни на барањата и...