Ознака: Вимболдон

Вимблдон заврши за Енди Мареј, Баутиста Агут ќе му се спротистави...

Супер-партнерството на Енди Мареј со Серена Вилијамс заврши во третото коло во мешани двојки на Вимблдон, откако тие загубија со 6:3/4:6/6:2 од првите носители,...

Новак во ново полуфинале на Вимблдон

Светскиот рекет број 1 и актуелен шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на славниот гренд слем на трева, откако за помалку од...

Вавринка елиминиран на Вимблдон

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка е елиминиран во второто коло на тенискиот гренд-слем турнир Вимблдон. Тој денеска во меч кој траеше три часа и 15...

Федерер елиминиран во четвртфиналето на Гренд слем турнирот во Лондон

Осумкратниот шампион на „Вимблдон“, Роџер Федерер, беше елиминиран во четвртфиналето на Гренд слем турнирот во Лондон.    Минатогодишниот шампион загуби од 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6,...

Монфис нема да игра финале на Вимблдон, ќе гледа финале на...

Можно ли е годинашниов тениски гранслем-турнир Вимблдон да остане без очекуваното (гледано) финале, пред сѐ, поради тоа што во речиси исто време на 15...