10.1 C
Skopje
12.11.2019 - 10:37

Ознака: вимбилдон

Федерер против Надал по 11 години на Вимблдон

Роџер Федерер имаше лош старт на мечот и го загуби првиот сет од Кеи Нишикори, но на крајот го победи упорниот Јапонецот со 4:6/6:1/6:4/6:4...