7.5 C
Skopje
24.2.2020 - 22:44

Ознака: Вил Клајберн

ЦСКА Москва на две титули до Реал Мадрид

Кошаркарите на ЦСКА Москва по осми пат станаа европски прваци, откако во големото финале на фајналфор-турнирот во Евролигата, кое се играше во Викторија, Шпанија,...