Ознака: Вилма Русковска

Русковска: Снимките на Милошоски се дадени на вештачење

Двете снимки што ги донесе Антонијо Милошоски се дадени на вештачење и го чекаме наодот од тие вештачења, рече обинителката Вилма Русковска по вчерашните...

Милошовски ја достави и втората снимка во Обвинителство

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска во  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција го предаде и вториот аудио-материјал кој го...

Апостолски: Нема докази дека Атанасовски е вмешан во настаните од 27...

Јордан Апостолски, адвокатот на поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски, по одложувањето на денешното рочиште за обвинетите за организирање на упадот во Собранието изјави...

Русковска: Одбраната предлага по 300 сведоци од обвинет за „27 април“

Шефицата на Основното јавно обвинителство за организиран криминал Вилма Русковска, по денешното рочиште за судење на организаторите на „27 април“, изјави дека одбраната сама...

Русковска ќе одлучува за „бомбата“ на Милошоски по анализата на материјалот

Одлуката за аудиоматеријалот што го достави пратеникот Антонио Милошоски ќе биде донесена по преслушувањето и извршената анализа, информира Основното јавно обвинителство за гонење на...

Милошоски: Аудиозаписот што го предадов да биде доказ за „Меѓународен сојуз“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на средба со обвинителката Вилма Русковска приложил диктафон со аудиозапис и транскрипт од материјалот што го добил од „свиркач“. Милошоски...

Милошоски ќе ги носи „бомбите“ кај Русковска

Пратеникот Антонио Милошоски се очекува да ги достави снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“ на шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал Вилма Русковска...

Русковска: Колешката изгледа не сфатила дека е обвинета за злоупотреба на...

Обвинителката Вилма Русковска по завршување на рочиштето за „Рекет”, запрашана за изјавата на Катица Јанева на едно од минатите рочишта кога кажа дека јавноста...

Јовановски се вмеша во расправија меѓу Јанева и Русковска

Катица Јанева на судењето за „Рекет“ и рече на обвинителката Вилма Русковска дека требало да мисли што предлага како доказ во постапката.Русковска на ова...

Јовановски: Имам рак на желудник, а вие ми вршите тортура

Со изложување детали за здравствената состојба на Бојан Јовановски почна судењето за случајот „Рекет“, каде што денеска треба да се слушаат снимките обезбедени од...