6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:55

Ознака: Вили Гарсон

Почина актерот Вили Гарсон од серијата „Сексот и градот“

Американскиот актер Вили Гарсон, најпознат по улогата на Стенфорд Блач во серијата „Сексот и градот“, почина на 58-годишна возраст. Како добар пријател на Кери Бредшо,...