27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 19:22

Ознака: вилијамс

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс

Со продолжување на продукциите во Холивуд, двократниот кандидат за „оскар“ Вил Смит (52) облече тениски тренирки за да го портретира таткото на двете спортски...

Фаворитките во аут – елиминирани се Вилијамс и шампионката Осака

Ова е најрана елиминација на Вилијамс на Австралија опен по 2006 година. А 15-годишната Гоф, за само 67 минути игра ја победи ланската шампионка...

Комичарот Кет Вилијамс уапсен во Портланд

Американскиот комичар Кет Вилијамс е уапсен во Портланд, Орегон, САД поради напад на возач од градскиот превоз. Сослушувањето по обвинението е закажано за денеска. Вилијамс...