13.5 C
Skopje
24.2.2020 - 16:02

Ознака: вила „Водно“

Премиерот Заев ќе се сретне со помалите коалициски партнери

Вечерва во 20 часот е закажана средба на премиерот Зоран Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигањето на лидерите на партиите во претседателската...

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе...

Папата Франциск: Ве охрабрувам да ја направите вашата земја светилник на...

Посетата на Неговата Светост, папата Франциск, на нашата земја продолжи со официјалниот државен пречек во претседателската резиденција „Вила Водно“, каде што високиот гостин и...

Папата Франциск во посета на претседателската вила (галерија)

Поглаварот на Католичката црква папата Франциск стигна во Вилата Водно, каде беше пречекан од претседателот во заминување Ѓорге Иванов. Пред платото на Вила Водно го...

Резиденцијата ни на небо ни на земја

Претседател се избира на најдиректен можен начин и затоа, иако Македонија е парламентарна демократија, тој има легитимитет поголем и од претседателот на парламентот и...