-2.4 C
Skopje
25.2.2020 - 7:17

Ознака: Виктор Стојчески

Пожари беснеат во прилепско, жителите бараат помош

Гори нискостеблеста шума во прилепско и мариовско. На потегот кај селата Лопатица, Подмол и Бонче од саботата гори нискостеблеста шума и трева, а другиот...