14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 4:47

Ознака: викенд

Драматични монолози на власта и на опозицијата на темата широка коалиција

Интересен викенд на домашната политичка сцена Македонската политичка сцена изминативе неколку дена беше интересна бидејќи политичките партии, и од опозицијата и од власта, дискутираа за...

Рестриктивните мерки во Италија остануваат во сила за време на викенд

Италијанската влада донесе одлука да останат рестриктивните мерки во текот на викендот за да се спречи ширењето на коронавирусот, но ограничувањата ќе бидат намалени...

Викендов сончево време, од понеделник дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе...

Викенд без ДДВ од 10 до 12 октомври

Викендот без ДДВ ќе биде за време на празничниот продолжен викенд од 10-12 октомври. Државата ќе врати ДДВ на секој корисник на апликацијата „Мој...

Панорама – Викенд на епидемиолошка бомба

Балканските земји претстојниот викенд ќе се соочат со најголемиот промет на патници, но во исто време тоа претставува и најризичниот период за ширење на...

Крајно внимателно за празниците

Микробиолозите предупредуваат дека претстојниот викенд граѓаните треба да внимаваат и да не се групираат, за да не се повторат случувањата од претходните верски празници...

Викендов дожд и грмежи, од понеделник пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови претежно во посеверните делови ќе има развој на нестабилна облачност со локален...

Викендов 622 лица го прекршиле полицискиот час, а над 1.000 не...

Во текот на изминатите неколку денови, додека траеа ограничувањата на движењето, од страна на Министерството за внатрешни работи на територијата на целата држава констатирани...

Во Скопје во текот на викендот јавен превоз во две смени

Јавниот превоз во Скопје во текот на викендот ќе функционира од 5 до 19 часот, во две смени. Автобусите ќе сообраќаат од 5 до 9...

Полицискиот час за викендите ќе започнува од 19 часот

Владата на денешната седница донесе одлука за скратување на забраната за движење за време на викенд. Почнувајќи од утре, во сабота и недела, граѓаните ќе...