Ознака: викенд

Панорама – Викенд на епидемиолошка бомба

Балканските земји претстојниот викенд ќе се соочат со најголемиот промет на патници, но во исто време тоа претставува и најризичниот период за ширење на...

Крајно внимателно за празниците

Микробиолозите предупредуваат дека претстојниот викенд граѓаните треба да внимаваат и да не се групираат, за да не се повторат случувањата од претходните верски празници...

Викендов дожд и грмежи, од понеделник пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови претежно во посеверните делови ќе има развој на нестабилна облачност со локален...

Викендов 622 лица го прекршиле полицискиот час, а над 1.000 не...

Во текот на изминатите неколку денови, додека траеа ограничувањата на движењето, од страна на Министерството за внатрешни работи на територијата на целата држава констатирани...

Во Скопје во текот на викендот јавен превоз во две смени

Јавниот превоз во Скопје во текот на викендот ќе функционира од 5 до 19 часот, во две смени. Автобусите ќе сообраќаат од 5 до 9...

Полицискиот час за викендите ќе започнува од 19 часот

Владата на денешната седница донесе одлука за скратување на забраната за движење за време на викенд. Почнувајќи од утре, во сабота и недела, граѓаните ќе...

Комисијата за заразни болести предложи полицискиот час за викенд да почнува...

За време на викендот полицискиот час да трае од 19 часот до 5 часот наутро, предлага Комисијата за заразни болести, по денешниот состанок на...

МВР ја најави процедурата за лицата кои преку викенд треба да...

Министерството за внатрешни работи соопшти за процедурата за лицата сместени во државен карантин, на кои истиот им истекува за време на викенд, кога има...

Брнабиќ потврди: Србија 60 часа во карантин за викендов

Српските граѓани ќе поминат 60 часа во карантин овој викенд, потврди премиерката Ана Брнабиќ, објаснувајќи ги новите рестриктивни мерки за борба против коронaвирусот, кои...

За викенд мобилни тимови ќе им помагаат на граѓаните од општина...

Во контекст на правилно спроведување на мерките и препораките за заштита, превенција и спречување на ширење на коронавирусот ковид-19, Општина Кисела Вода обезбеди мобилен...