36.8 C
Skopje
31.7.2021 - 17:05

Ознака: викенд без ДДВ

Заев: Искористете го последниот ден од „Викенд без ДДВ“

Денеска е последниот ден од „Викенд без ДДВ“, искористете го за купување македонски производи или услуги, како и за компјутерска опрема, порача премиерот Зоран...

Почна „Викенд без ДДВ“

Реализацијата на мерката „Викенд без ДДВ“ почнува денеска и ќе трае наредните три дена. Се однесува на домашни производи и услуги и компјутери и...

Инспектори ќе контролираат за време на викендот без ДДВ

Инспекциските служби за време на викендот без ДДВ, ќе продолжат со интензивни контроли на терен во делот на почитување на здравствените протоколи, како и...

Силјановска-Давкова: Да не се соочиме со кластер викенд без ДДВ?

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова, коментирајќи ја мерката за викенд без ДДВ, од собраниската говорница порача дека во услови кога се зголемува бројката на...

Изгласани законските измени за мерката „Викенд без ДДВ“

Со 71 глас „за“, девет воздражни и без ниту еден против, Собранието ги донесе законските измени за законот за враќање на дел од данокот...

ВМРО-ДПМНЕ: Проектот „Викенд без ДДВ“ не е истиот тој кој Заев...

Четвртиот пакет на мерки на мафијата на власт е задоцнет и нема да одговори соодветно на потребите на македонската економија и граѓаните и истиот...