13.8 C
Skopje
17.10.2021 - 12:48

Ознака: Викендов

Публиката го сака „Манаки“

Викендов во Битола Една од работите со кои може дефинитивно да се пофали годинешното 42. издание на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола е - публиката....

Фестивалот „Весели ѕвончиња“ викендов во Прилеп

Фестивалот „Весели ѕвончиња“ ќе се одржи овој викенд во Прилеп, според сите пропишани здравствени протоколи. Освен прилепските детски музички ѕвезди, настапуваат и деца од...

Балканијада во Струга како круна на речиси 90-годишното постоење на веслачкиот...

Овој несекојдневен спортски настан ќе ги обедини младите веслачи од Грција, Романија, Турција, Бугарија, Србија, Босна и Херцеговина и од Македонија. Веслачката федерација на...

Што видов со свои очи викендов?

Веќе никој не може да ми каже како стојат работите. Самата се уверив. Лично и персонално. Она што најмногу ми го привлече вниманието беше...

Викендов меморијален коњички турнир во Скопје

В сабота и недела, со почеток во 11 часот, во организација на Федерацијата за коњички спортови на РСМ и клубот за коњички спортови Илинден...

Викендов по девети пат „Белички средби-2019“

По девети пат викендов во село Белица-Кичевско, ќе се одржат традиционалните „Белички средби-2019“. На средбите кои редовно се одржуваат во втората половина од месец...

Привремен сообраќаен режим на мостот Гоце Делчев за викендов

Градот Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување комплексни градежни активности во сабота и недела, на мостот Гоце Делчев ќе биде воведен привремен сообраќен...

Посебен сообраќаен режим за Задушница во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

По повод верскиот празник Задушница во текот на утрешниот ден, 14 јуни, како и во деновите од викендот, 15 и 16 јуни, во периодот...

Викендов топло време со температури до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотрајна нестабилност со пороен...

Викендов активни повеќе пожари низ државата

Повеќе пожари беа активни викендов низ Македонија, а најкритично беше во саботата навечер, кога беснееше голем пожар во близината на Манастирец, општина Росоман. Таму огнените...