11.8 C
Skopje
16.10.2021 - 17:12

Ознака: визуелни ефекти

„Фх3х“ работеше на третата сезона „Ѕвездени патеки: Откритие“

По успешната соработка на првите две сезони од серијата „Ѕвездени патеки: Откритие“, „Фх3х“ ја заврши работата на третата сезона, во која работеше од четвртата...

Кинематографијата и визуелните ефекти не се одвоени занаети

Кинематограферот Роџер Дикинс, кој 14 пати бил номиниран за „оскар“, детално го анализира својот последен филм „Голдфинч“ и објаснува зошто за него „Блејд ранер...

„Фх3х“ работеше на филмот „Мег“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти „Фх3х“ учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „Мег“, чија премиера беше синоќа во киното „Синеплекс“. Филмот...