Ознака: визер

„Визер“ суспендира 50 летови од земјите на поранешна Југославија, најмногу откажани...

„Визер“ е во процес на суспендирање на педесет авио-линии од и кон земји од поранешна Југославија, со секој град што го опслужува во погодениот...

„Визер“ ги отвори своите рути од и до земјава

„Визер“ на 1 јули ги отвори своите рути од аеродромите во Скопје и Охрид. Патниците можат да резервираат карти за 34 различни дестинации до...

„Визер“ ги обнови летовите од Сараево

Нискобуџетската авиокомпанија „Визер“ денеска ги обнови летовите од Сараево, а еден ден претходно и од Тузла, со што повторно го воспостави цивилниот воздушен сообраќај...

Нови вонредни летови за враќање на македонските граѓани дома

„Визер“ вчера спроведе нови вонредни летови со кои превезе 138 македонски државјани од Лондон Лутон кои немаа можност да се вратат дома поради рестрикциите...

„Визер“ ги суспендира сите летови кон Италија

„Визер“ објави дека од денеска, 10 март, ги суспендира сите свои рути до Италија, како резултат на одлуката за рестриктивни мерки на италијанскиот премиер,...

Откажани летовите од Скопје и Охрид до северна Италија

Компанијата „Визер“ објави дека рутите за Милано, Тревизо и Бергамо ќе бидат суспендирани, поради затворањето на северниот дел на Италија, а со цел спречување...

Осум нови авиолинии, по четири од Скопје и од Охрид

Осум нови дестинации преку авиокомпанијата „Визер“ ќе им бидат достапни на македонските граѓани од скопскиот и охридскиот аеродром. Отворањето на новите авиолинии е овозможено...

Кон нови осум дестинации ќе се лета од скопскиот и охридскиот...

Осум нови дестинации ќе им бидат достапни на македонските граѓани од скопскиот и охридскиот аеродром. Четири нови линии ќе бидат воспоставени од скопскиот и...

Основачот на „Визер“ најавува поскапување на авионските билети

Основачот на авиокомпанијата „Визер“ Јожеф Варади им порача на клиентите да уживаат во ниските цени на авионските билети, затоа што нема уште долго да...

Објавен повторениот повик за субвенции на евтини летови

Министерството за транспорт и врски денеска го објави повторениот повик за субвенции за евтини авиолинии за домашни и странски авиопревозници кои ќе оперираат од...