Ознака: визен режим

Во Германија од денеска важи новиот закон – се олеснува вработувањето...

Во Германија денеска на сила стапува новиот закон за вселување на професионален кадар, кој се однесува на квалификувани работници од земји кои не се...

Харадинај убеден дека ЕУ ќе ги укине визите за Косово пред...

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска повтори дека е сигурен дека во Европската унија нема земји кои се против укинувањето на визниот режим за косовските...