Ознака: Визбегово

Во Визбегово почна да се гради ново основно училиште за над...

Почна процесот за изградба на ново основно училиште во населба Визбегово во општина Бутел со капацитет за над 500 ученици. - Со изградбата на овој...

Шилегов: Клучката кај Визбегово значи пробивање на булеварите Словенија и Хасан...

Градоначалникот Петре Шилегов денеска ја најави изведбата на клучката кај булеварот Словенија, која заедно со клучката кај Момин Поток се наоѓа на едната од...

Се расчитува депонијата во Визбегово

Град Скопје денеска почна акција за расчистување на дивата депонија во Визбегово, која претставува повеќедецениски еколошки проблем за Скопје, а особено за жителите на...

Депонијата во Визбегово се полни

По претставки од граѓани, Државниот инспекторат за животна средина, вчера изврши вонреден инспекциски надзор на дивата депонија во Визбегово која нелегално се полни со...

Вработени во полиција фатени во Визбегово со обележани пари

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело измама, предвидено и казниво согласно член 247 став 1 во врска со...

Во Визбегово пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, уапсени три...

Попладнево околу 15 часот, Единицата за недозволена трговија со дрога извршила претреси во скопско Визбегово при што пронајдена била мини лабораторија за производство на...

Живеат близу центарот, а газат во кал и вода

Во 21 век сѐ уште имаме населби, и тоа близу градот, чии жители немаат асфалтирани улици и немаат атмосферска и фекална канализација. Газат во...

Визбегово бара дислоцирање на групниот дом, а директорката разумно решение

Група жители од населбата Визбегово излегоа на протест во близина на дисперзираниот дом за деца со воспитно социјални проблеми и упатија порака до надлежните...

МТСП за протестот во Визбегово: Апелираме на надминување на предрасудите

Министерството за труд и социјална политика повикува на надминување на предрасудите, со цел сите заеднички да работат за благосостојба на секое едно дете. Реакцијата...

Отворен новиот продажен салон, инженеринг и сервисен центар на „Енергија“ ДОО

„Енергија“ продолжи да ја шири својата продажна мрежа во Скопје, а овојпат на ред беше нов продажен салон во населба Визбегово на површина од 1.400...