6 C
Skopje
22.1.2019 - 20:24

Ознака: видео

ВАР би бил блескава иднина за ракометот

Според Брестовац, судиските грешки би биле сведени на минимум, Јагањац смета дека ВАР би требало да се користи и во ситуации на престап, чекори...

Мини маус кажа „да“

Еден посетител ѝ предложи брак на Мини маус во забавниот парк на Дизни во Орландо, САД, како што може да се забележи во видеото што...

Нов поглед на „големото јаболко“ – Њујорк во ултрависока резолуција

Њујорк, снимен со камера во ултрависока резолуција (12К), што дава нов поглед на американската метропола, е прикажан во импресивната воздушна снимка.

Бигорскиот манастир објави предвелгиденско видео „Страданијата Христови“

Бигорскиот манастир во пресерет на најголемиот православен христијански празник – Воскресението Христово, Велигден, подготви видео насловено „Страданијата Христови“, во кое се искористени материјали од...