Ознака: видео

Кучињата се љубители на снегот

Тешко е да се поверува, но кучињата знаат како да се забавуваат во зима. Генерално, се смета дека снегот не е пречка за секојдневни...

Ким Јонг-ун се расплака и им се извини на граѓаните на...

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун заплака на големата воена парада и упати извинување на граѓаните на Северна Кореја, пренесуваат светските агенции. Ким во својот говор се...

Приведен малолетникот кој на социјалните мрежи сподели видео како предизвикува пожар...

МВР соопшти дека е приведен малолетникот кој пред десетина дена на социјалните мрежи објави видео како пали оган на јавна површина. Тој е идентификуван...

Чулев за Денот на полицијата објави видео посветено на сите вклучени...

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, на Фејсбук објави видео по повод 7 Мај – Денот на полицијата. Како што наведува, видеото им го...

Девојката на Мик Џегер вежба и во карантин

Триесет и две годишната Мелани Хамрик, балерина и девојка на Мик Џегер, кој има седумдесет и две години, ја покажа својата сила и флексибилност...

Дисциплинска постапка против инспектор поради видео со кое го нарушил угледот...

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди по извршени соодветни проверки утврди дека полицискиот службеник З.Р., самостоен инспектор во ОКР Карпош, постапил...

Објавена снимка од големиот грабеж на музејот во Дрезден

Германската полиција објави видеоснимка од вчерашниот грабеж во музејот во Дрезден. Акцијата траела неколку минути, а украдениот накит е од непроценлива вредност, иако првично направената...

Објавено видео од неуспешното апсење на синот на Ел Чапо

Мексиканските безбедносни сили во Кулиакан го фатиле синот на Хоакин Ел Чапо Гузман и го држеле на нишан клекнат на колена и притиснат до...

Американска награда за видеото „Меморабилија“ на Тања Балаќ

Видеото „Меморабилија“ на македонската уметница Тања Балаќ ја доби наградата за најдобро експериментално дело во 2019 година од „Вест Вирџинија маунтениер фестивал“, фестивал за...

Видеото на УСАИД го вклучи алармот

Реалната состојба во земјава со барања за азил, според податоците од МВР, не би требало да претставува причина за поголема загриженост, но препораките на...

Attack on Titan (https://crunchyrollfree.com/m/aW) Episode 25 at Crunchyroll crunchyroll trial

Log Horizon: Destruction of the Round Table (https://gogoanime.be/m/0aQr) Episode 1 at website https://gogoanime.be. See more your name gogoanime