Ознака: видео конференција

Ковид-19 докажа дека соработката е клучнa за отстранување на заканите и...

На заедничка иницијатива на министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров и на министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, се одржа...

Филипче на видео-конференција со евроамбасадорите: Засега успешно менаџираме со епидемијата

Министерот за здравство, Венко Филипче, и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес присуствуваа на видео-конференција со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во...

Димитров: Време е заеднички да покажеме европска солидарност

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров одржа видео-средба со својот германски колега, државниот министер за Европа на Сојузна Република Германија, Михаел Рот. Со оглед...

„А1 Македонија“ нуди бесплатна услуга за видео конференција

„А1 Македонија“ ги продолжува активностите како поддршка за сите свои корисници со цел поедноставно секојдневие во новонастанатата состојба предзивкана од ковид-19 вирусот. Од денеска, А1...