Ознака: видеоспот

„Твенти уан пајлотс“ влезе во Гинис со најдолгиот видеоспот на сите...

Американската рок група „Твенти уан пајлотс“ влезе во Гинисовата книга на рекорди со  со најдолгото музичко видео на сите времиња. Групата во јуни ги повика...

Никола Зачески од Австралија ѝ посвети песна на Македонија

Неколку месеци траеја подготовките за реализацијата на првиот поп сингл на Никола Зачески, кој дипломирал на музичката академија во Скопје, отсек соло пеење. Пријателите,...

„Фанк Шуи“ го сними својот „Крик“

По неколкуте успешни настапи летово, ексклузивците на продукцијата „Авалон“, момците од групата „Фанк Шуи“, деновиве го реализираа својот најнов видеоспот за песна „Крик“. Видеозаписот го...