Ознака: Вечерва

Десетти „Земјотрес“ вечерва во МКЦ

Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје денеска ќе биде домаќин на 10-то издание на фестивалот „Земјотрес“. На јубилејното издание на фестивалот на свежа, домашна...

Меси, Левандовски, Жоржињо, Канте… фаворити за „златната топка“?

Меси со Аргентина триумфира во Копа Америка, Левандовски ја освои „златната копачка“ како најефикасен во Европа, со 41 гол на само 29 меча, Жоржињо...

Вечерва „Бела ноќ“ во знакот на скопските евергрини

Културната манифестација „Бела ноќ“ќе се одржи по 16-ти пат, вечерва, во Скопје. Една недела порано од вообичаеното, на десет локации (паркингот пред СРЦ „Борис...