Ознака: вечера

Трамп и Макрон на приватна вечера разговараа за светските прашања

Францускиот претседател Емануел Макрон и американскиот претседател Доналд Трамп денес имаа приватен ручек пред официјално да започне самитот на Г7 во Бијариц. Макрон подоцна изјави...

Трамп на вечера кај јапонскиот цар Нарухито

Јапонскиот цар Нарухито и царицата Масако приредиле вечера за американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија во царската палата во Токио. На вечера...