29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 23:04

Ознака: ветровито

Сончево и ветровито време со температури до 18 степени

Времето утрово е облачно со слаб променлив ветер, поинтензивен во Демир Капија. Во утринските часови облачноста ќе се намалува, информираат од Управата за хидрометеоролошки...

Сончево и ветровито време со температура до 15 степени

Времето претплaдне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладне облачноста ќе се намали и преку денот времето ќе биде сончево и...

Сончево и ветровито со температура до 11 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во...

Времето денес сончево и ветровито со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне облачноста ќе се зголеми. Температура ќе...

Сончево и ветровито со температура до 21 степен

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од...

Утре претпладне дожд, попладне сончево и ветровито

Времето утре, во утринските часови ќе биде променливо облачно со локален дожд, претежно во северните делови. Во текот на денот облачноста ќе се намали...