Ознака: вести

Спортски вести

ФУДБАЛ - ШПАНИЈА Меси израмни рекорд на Чави со 505 настапи за Барселона Аргентинецот Лионел Меси го одигра 505-от првенствен меч за Барселона, во фудбалското првенство...

Спортски вести

Синоќа Македонија го играше вториот меч со БиХ, а утревечер повторно се среќава со Турција ОДБОЈКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2021 Македонија загуби од Турција Македонија загуби од...

Спортски вести

Листата ја предводат најдобрите двајца, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. На турнирот ќе играат 12 репрезентации На АТП-купот ќе играат 14 од првите 15 тенисери...

Спортски вести

ШАМПИОНСКА ШАХОВСКА ТУРНЕЈА Азербејџанецот Раџабов победник на вториот турнир Азербејџанскиот велемајстор Тимур Раџабов победи на вториот интернет-турнир во забрзан шах, ја освои паричната награда од 60.000 долари...

Спортски вести

АЛПСКО СКИЈАЊЕ - СВЕТСКИ КУП Басино и Кавизел најбрзи во трки со обилни врнежи од снег Италијанска скијачка ѕвезда Марта Басино го освои вториот велеслалом сезонава...

Спортски вести

РАКОМЕТ Хедин го објави списокот со репрезентативци на САД за настап на СП Селекторот на ракометната репрезентација на САД, Швеѓанецот Роберт Хедин, го објави списокот со...

Спортски вести

ФУДБАЛ Засега само Финска е дебитант на ЕП 2021 Покрај фудбалската репрезентација на Финска, која засега е единствениот дебитант на Европското првенство в година, од плејофот...

Спортски вести

КОШАРКА - НБА Хироу со дебитантски рекорд го доближи Мајами до финалето Кошаркарите на Мајами поведоа со 3-1 во победи против Бостон во финалето од плејофот...

Спортски вести

Раониќ по осум порази за шест години го победи Мареј Првиот фаворит на тенискиот мастерс-турнир Синсинати, кој се игра во Њујорк, Новак Ѓоковиќ без многу...

Спортски вести

Откажани трките во алпско скијање во Канада и во САД Традиционалното отворање на сезоната во Светскиот куп (СК) во алпско скијање со брзите трки во...