13.8 C
Skopje
18.6.2021 - 7:17

Ознака: Веспрем

Дебитантот Веспрем- прв финалист на Ф4 2019

Наши известувачки од Келн: Јасминка Павловска Сузана Митревска   Со резултат 33-30, унгарскиот Веспрем се пласираше во финалето на ракометниот Ф4 во Келн, победувајќи го Кјелце. Надежите се дека...

Манасков се доближи до деби-настап на фајналфорот во ЛШ

Левото крило на македонската репрезентација со два гола придонесе во победата на Веспрем на гости кај Фленсбург со 28-22 во првиот меч од четврт-финалето...

Вардар му пресуди на шампионот

Без разлика на малите падови во играта, ние имавме целосна контрола на мечот и заслужено го победивме Монпелје. Некои не очекуваа да завршиме на...

Со 30 примени гола Веспрем паѓа во Скопје?

Кога Веспрем годинава победувал на гости, просекот на дадени голови по меч изнесувал 29,3 (вкупно 88 на три средби), а на примени 29 (82) Ракометарите...

Парондо: Победата над Веспрем е најважна за нас

Победата над Веспрем е најважна за нас во овој момент. Но, тоа ќе биде тежок натпревар, бидејќи Веспрем е квалитетна екипа во која играат...

Во трката во ЛШ се ослабени Нант, Левен, Барселона, Киелце, Веспрем…

По СП, поради повреди, одреден период ќе паузираат повеќе играчи, меѓу кои и Палмарсон, Сорендо (Барселона), Циндриќ, Д. Душебаев (Киелце), Р.Т. Хансен (Веспрем), сезоната заврши...

Вардар го „избрка“ Врањеш од Веспрем

Унгарскиот ракометен клуб Веспрем го отпушти тренерот Љубомир Врањеш. Клубот ја прекина соработката со шведскиот стручњак, откако унгарскиот тим беше совладан во саботата од...

Вардар не респектира никого – победува

Со триумфот над Веспрем на гости, црвено-црните само потврдија дека и годинава ќе атакуваат на првото место во својата група, а потоа и на...

Вардар посакува прва победа против Веспрем

Црвeно-црните досега шест пати играле со унгарскиот првак во ЛШ, и имаат едно реми и пет пораза, пред денешниот дуел (17.30 ч.) во 3-то...