11.4 C
Skopje
25.4.2019 - 2:29

Ознака: веслач

Веслач на пат преку Атлантикот спасен од невреме

Американската крајбрежна стража го спасила Данкан Хачинсон(52), кој во неделата тргна од Њујорк кон Шкотска во обид да го превесла Атлантикот. Ноќта меѓу недела и...